Aktualności

Udział ITB w Konferencji Pożarowej w Dubaju "2017 Middle East Conference - Getting-It-Right: Tools and Strategies to Improve Fire Protection Engineering on Projects"
W dniach 19-23 marca 2017 r. w Dubaju odbędzie się konferencja pt: "2017 Middle East Conference - Getting-It-Right: Tools and Strategies to Improve Fire Protection Engineering on Projects". W ramach stoiska Instytutu Techniki Budowlanej prowadzone będą konsultacje dotyczące akredytacji ITB w Dubaju. Podczas spotkania zaplanowane jest również wystąpienie przedstawiciela ITB nt. kurtyn powietrznych.
Zapraszamy i do zobaczenia!
więcej >
Artykuł Dyrektora ITB M. M. Kruka w "Archives of Civil Engineering"
Zapraszamy do lektury artykułu Dyrektora Instytutu Techniki Budowlanej Marcina M. Kruka pt.: "STRATEGY OF RESEARCH INSTITUTES INCONSTRUCTION IN SHAPING THE RESEARCH AREA". Model koncepcyjny przedstawiony w artykule może być stosowany jako propozycja zbudowania innowacyjnego mechanizmu działania w celu utworzenia własnego systemu zarządzania opartego na efektywnym wykorzystaniu zasobów ludzkich i materialnych, podejmowanych w sposób skoordynowany i prowadzących do osiągnięcia ustalonych wcześniej celów. Aktywność instytutów badawczych jest bezpośrednio lub pośrednio zaangażowana w projekty budowlane, co przekłada się na mechanizmy rynkowe, takie jak innowacje i konkurencyjność.
więcej >
Seminarium ITB na Targach BUDMA 2017
W dniu 9 lutego br. podczas targów BUDMA 2017 odbyło się seminarium zorganizowane przez Instytut Techniki Budowlanej pt: "Nowe Krajowe regulacje -1 stycznia 2017 r" (w sali niebieskiej w paw. nr 3 MTP).

Serdecznie dziękujemy za udział w spotkaniu i zapraszamy do współpracy.
więcej >
Patronat merytoryczny ITB nad "MONTERIADA 2017"
Instytut Techniki Budowlanej objął Patronatem Merytorycznym pokazy profesjonalnej instalacji okien, drzwi, bram i osłon okiennych "MONTERIADA 2017", które odbędą się w dniach 7-10 lutego br. podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA. Stoisko "MONTERIADY" znajdzie się w hali nr 5 na stanowisku nr 1. Organizatorem wydarzenia jest Związek Polskie Okna i Drzwi.
więcej >
Stoisko ITB na Targach BAU 2017
21 stycznia 2017 roku zakończyły się Światowe Targi Architektury, Materiałów i Systemów Budowlanych BAU 2017 w Monachium. Instytut Techniki Budowlanej uczestniczył w nich w ramach własnego stoiska (nr 120B w hali C4).
To największe wydarzenie branżowe w Europie i jedno z największych na świecie trwało 6 dni (16-21 styczeń 2017 r.).
Serdecznie dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska i za zainteresowanie ofertą Instytutu.
Zapraszamy do współpracy.
więcej >
Otwarcie nowego stanowiska badawczego w Zakładzie Badań Ogniowych
W dniu 24 stycznia 2017 r. w Zakładzie Badań Ogniowych otwarto i uruchomiono nowe stanowisko badawcze do badania systemów różnicowania ciśnień.
Stanowisko badawcze dla urządzeń i zestawów urządzeń służących różnicowaniu ciśnienia powstało we współpracy Instytutu Techniki Budowlanej i Politechniki Warszawskiej.
więcej >
63. Konferencja Naukowa KRYNICA 2017
Zapraszamy na 63. Konferencję Naukową Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej Polskiej Akademii Nauk oraz Komitetu Nauki Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa, która odbędzie się w terminie 17-22 września 2017 roku w Krynicy Zdroju. Więcej informacji pod adresem: www.krynica2017.itb.pl
więcej >
Patronat ITB nad kampanią edukacyjną "DOBRY MONTAŹ"
Instytut Techniki Budowlanej objął Patronatem Merytorycznym Kampanię Edukacyjną "DOBRY MONTAŻ" organizowaną przez Związek Polskie Okna i Drzwi.
Więcej informacji pod adresem: http://dobrymontaz.com/.
więcej >
Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr inż. Grzegorza Krajewskiego
W dniu 21 grudnia 2016 r., na posiedzeniu Komisji Doktorskiej, odbyła się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr inż. Grzegorza Krajewskiego (ITB – Zakład Badań Ogniowych), pt. Kurtyny powietrzne jako przegrody budowlane w warunkach pożaru; promotor: dr hab. inż. Mirosław Kosiorek, prof. SGSP; recenzenci: dr hab. inż. Ewa Błazik-Borowa, prof. PL oraz dr hab. Marek Konecki, prof. SGSP.
Nadanie mgr inż. Grzegorzowi Krajewskiemu stopnia naukowego doktora nauk technicznych w zakresie budownictwa, nastąpi na najbliższym plenarnym posiedzeniu Rady Naukowej ITB.
więcej >
EUROSYMBOL dla dr inż. Marty Kadeli wraz z zespołem z Zakładu Konstrukcji Budowlanych i Geotechniki ITB
Dr inż. Marta Kadela wraz z zespołem z Zakładu Konstrukcji Budowlanych i Geotechniki Instytutu Techniki Budowlanej wyróżniona została EuroSymbolem za prace nad zastosowaniem warstwy z pianobetonu jako warstwy pośredniczącej w przekazywaniu obciążeń na podłoże gruntowe realizowane w ramach projektu pt. "Wzmocnienie słabego podłoża poprzez zastosowanie warstwy z pianobetonu w kontakcie z podłożem gruntowym".

więcej >