Aktualności

Bezpłatne seminarium "OCENA ROZKŁADU TEMPERATURY W PIONOWYCH ELEMENTACH STALOWYCH PODDANYCH ODDZIAŁYWANIU POŻARU LOKALNEGO - WALORYZACJA (LOCAFIplus)"
Instytut Techniki Budowlanej serdecznie zaprasza do udziału w bezpłatnym seminarium "OCENA ROZKŁADU TEMPERATURY W PIONOWYCH ELEMENTACH STALOWYCH PODDANYCH ODDZIAŁYWANIU POŻARU LOKALNEGO - WALORYZACJA (LOCAFIplus)" organizowanego w ramach Funduszu Badawczego Węgla i Stali, które odbędzie się dn. 27 listopada br. , w godz. 10:00-15:00, w Centrum Konferencyjnym budynku "FOCUS" (ul. Lecha Kaczyńskiego 26, 00-609 Warszawa.
więcej >
Dr inż. Wojciech Węgrzyński laureatem XII edycji konkursu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Z dumą informujemy, że dr inż. Wojciech Węgrzyński, jako laureat XII edycji konkursu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, otrzymał stypendium dla wybitnych młodych naukowców prowadzących wysokiej jakości badania i cieszących się imponującym dorobkiem naukowym.
więcej >
Prof. dr hab. inż. Lech Czarnecki uhonorowany Medalem im. Profesora Romana Ciesielskiego
Z dumą informujemy, że prof. dr hab. inż. Lech Czarnecki, Sekretarz Naukowy Instytutu Techniki Budowlanej został uhonorowany za wybitne osiągnięcia twórcze w dziedzinie inżynierii lądowej Medalem im. Profesora Romana Ciesielskiego. Ceremonia wręczenia Medalu miała miejsce na trwającej w Krynicy Zdroju 64. Konferencji Naukowo-Technicznej Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej PAN oraz Komitetu Nauki PZITB.
więcej >
Konferencja naukowo-techniczna BUDOWNICTWO DREWNIANE – TRENDY I WYZWANIA
W dniu 16 października 2018 r. w Poznaniu odbędzie się Konferencja naukowo-techniczna „Budownictwo drewniane – trendy i wyzwania” organizowana przez Instytut Technologii Drewna.
więcej >
Konferencja Dni Betonu 2018
W dniach 8-10 października 2018 r. w Wiśle odbędą się Jubileuszowe X DNI BETONU organizowane przez Stowarzyszenie Producentów Cementu.
więcej >
Instytut Techniki Budowlanej został współorganizatorem Obchodów Dnia Budowlanych w 2018 roku
Centralne Obchody Dnia Budowlanych odbędą się w dniu 26 września 2018 r. o godz. 13:00 w Airport Hotel Okęcie w Warszawie ul. Komitetu Obrony Robotników 24 (dawniej ul. 17 stycznia 24).
więcej >
64. Konferencja Naukowa KRYNICA 2018
W dniach 16-20 września 2018 r. w Krynicy Zdroju odbędzie się 64. Konferencja Naukowa KRYNICA 2018. Część problemowa: "Inżynieria kolejowa - szanse i wyzwania".
więcej >
Warsztaty ITB i PSK na EUROCORR 2018
Instytut Techniki Budowlanej, wraz z Polskim Stowarzyszeniem Korozyjnym, zorganizował warsztaty pt. "The perspectives on sustainable building and products - challenges and opportunities" w dniu 12 września 2018 r. w Krakowie, podczas Europejskiego Kongresu EUROCORR 2018.
więcej >
XIII Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna ENERGODOM 2018
W dniach 11-13 września 2018 r. w Krakowie odbędzie się XIII Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna ENERGODOM 2018 organizowana przez Politechnikę Krakowską.
więcej >
Kampania Edukacyjna "Dobry Montaż" Związku POiD objęta Patronatem Merytorycznym ITB
Instytut Techniki Budowlanej objął Patronatem Merytorycznym kolejną odsłonę Kampanii Edukacyjnej "Dobry Montaż". Organizatorem akcji jest Związek Polskie Okna i Drzwi. Patronem Honorowym wydarzenia zostało Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.
więcej >