Aktualności

Spotkanie ITB z delegacją z IBST z Wietnamu
Dnia 18 lipca br. przedstawiciele Instytutu Techniki Budowlanej spotkali się z delegacją Institute for Building Science and Technology (IBST) z Wietnamu pod przewodnictwem Dr. Tran Ba Viet.
więcej >
Instytut Techniki Budowlanej objął Patronatem II Międzynarodową Konferencję Naukowo-Techniczną pt. "Problemy inżynierii bezpieczeństwa obiektów antropogenicznych
Instytut Techniki Budowlanej objął Patronatem II Międzynarodową Konferencję Naukowo-Techniczną pt. "Problemy inżynierii bezpieczeństwa obiektów antropogenicznych, która odbędzie się w dn. 16-17 listopada br. w Warszawskim Domu Technika NOT. Organizatorem wydarzenia są: Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich, Oddział Warszawski oraz Centrum Rzeczoznawstwa Budowlanego.

więcej >
Spotkanie ITB z delegacją Instytutu Techniki Okiennej ift Rosenheim
Dnia 6 lipca br. przedstawiciele Instytutu Techniki Budowlanej spotkali się z delegacją Instytutu Techniki Okiennej ift Rosenheim pod przewodnictwem prof. Ulricha Sieberatha.
więcej >
Pierwsze Spotkanie Grupy Roboczej ds. standaryzacji i certyfikacji, Sektorowej Rady ds. kompetencji w budownictwie Warszawa, ITB, dnia 3 lipca 2017 r.
3 lipca 2017 r. odbyło się w siedzibie Instytutu Techniki Budowlanej w Warszawie pierwsze spotkanie Grupy Roboczej ds. standaryzacji i certyfikacji w ramach Projektu: Sektorowa Rada ds. Kompetencji w Budownictwie.
więcej >
Konferencja Inauguracyjna Sektorowej Rady ds. Kompetencji w Budownictwie
30 maja br. odbyła się Konferencja Inauguracyjna Sektorowej Rady ds. Kompetencji w Budownictwie w siedzibie Centralnego Instytutu Ochrony Pracy – Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie. Gośćmi konferencji byli m.in. przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, Państwowej Inspekcji Pracy, Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i Instytutu Badań Edukacyjnych. Na uroczystość licznie przybyli przedstawiciele organizacji budowlanych, związków pracodawców i związków zawodowych, uczelni i placówek naukowo-badawczych związanych z budownictwem, szkół zawodowych i organizacji zajmujących się bezpieczeństwem pracy. W Radzie reprezentowanych jest 21 podmiotów związanych z budownictwem, w tym Instytut Techniki Budowlanej.
więcej >
Nagroda za najlepszy plakat dla ITB podczas Konferencji Awarie budowlane 2017
Pracownicy Instytutu Techniki Budowlanej, dr hab. inż. Marian Kawulok, prof. ITB oraz mgr inż. Beata Parkasiewicz i mgr inż. Leszek Chomacki, otrzymali nagrodę za najlepszy plakat w sesji "Geotechniczne przyczyny awarii budowlanych" podczas XXVIII Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Technicznej AWARIE BUDOWLANE 2017.
Projekt przedstawia wyniki pracy pt. "Rozbiórka środkowych segmentów długich ciągów zabudowy jako sposób profilaktyki na terenach górniczych".
więcej >
Beton wyrobem budowlanym / Certyfikacja Betonu Towarowego / Szkolenie
W związku z wejściem w życie Rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dnia 17 listopada 2016 r. w sprawie sposobu deklarowania właściwości użytkowych wyrobów budowlanych oraz sposobu znakowania ich znakiem budowlanym, beton towarowy zostaje objęty obowiązkiem sporządzania krajowej deklaracji właściwości użytkowych oraz podlega krajowym systemom oceny i weryfikacji stałości właściwości.
więcej >
Zapraszamy na seminarium: "1 stycznia 2017 r. - zmiany zasad wprowadzania wyrobów budowlanych do obrotu na rynku krajowym i kierunki zmian na rynku europejskim"
Zapraszamy na seminarium pt: "1 stycznia 2017 r. - zmiany zasad wprowadzania wyrobów budowlanych do obrotu na rynku krajowym i kierunki zmian na rynku europejskim". Seminarium, odbędzie się 6 czerwca 2017 r. w sali konferencyjnej na parterze, w budynku ITB przy ul. Filtrowej 1, w Warszawie.

więcej >
Instytut Techniki Budowlanej objął Patronatem Konferencję "Fasady"
Instytut Techniki Budowlanej objął Patronatem Konferencję "Fasady", która odbędzie się dnia 24 maja br. w hotelu Bellotto w Warszawie.
Organizatorem wydarzenia jest Murator Plus.

Więcej szczegółów pod adresem: http://www.muratorplus.pl/biznes/konferencja-fasady/.
więcej >
VIII Kongres Stolarki Polskiej jest objęty patronatem merytorycznym Instytutu Techniki Budowlanej
Kongres Stolarki Polskiej co roku łączy polską branżę stolarki budowlanej i umożliwia dyskusję o jej dalszym rozwoju. Tegoroczna odsłona wydarzenia odbędzie się w dniach 25-26 maja w Hotelu Copernicus**** w Toruniu. Program merytoryczny Kongresu obejmuje najważniejsze zagadnienia związane z funkcjonowaniem sektora i działających w nich firm.
więcej >