Aktualności

Patronat Honorowy ITB nad IV Międzynarodową Konferencją PIBOA
Instytut Techniki Budowlanej objął honorowym patronatem IV Międzynarodową Konferencję Naukowo-Techniczną "Problemy Inżynierii Bezpieczeństwa Obiektów Antropogenicznych" zorganizowaną przez Polskie Stowarzyszenie Rzeczoznawców i Biegłych Sądowych.
więcej >
Wspólne posiedzenie Grupy roboczej ds. barier edukacyjnych i zaangażowania pracodawców w proces kształcenia kadr dla budownictwa oraz Grupy roboczej ds. standaryzacji i certyfikacji
28 września 2021 r. odbyło się stacjonarnie w siedzibie Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa wspólne posiedzenie Grupy roboczej ds. barier edukacyjnych i zaangażowania pracodawców w proces kształcenia kadr dla budownictwa oraz Grupy roboczej ds. standaryzacji i certyfikacji.
więcej >
XI Konferencja Dni Betonu
W dniach11 - 13 października 2021 r. w Wiśle odbędą się XI DNI BETONU organizowane przez Stowarzyszenie Producentów Cementu.
więcej >
ITB na XVI Dniach Miernictwa Górniczego i Ochrony Terenów Górniczych
Instytut Techniki Budowlanej wziął udział w XVI Dniach Miernictwa Górniczego i Ochrony Terenów Górniczych, które odbyły się w dniach 7 - 9 października 2021 r. w Chęcinach. Eksperci z Zakładu Konstrukcji Budowlanych, Geotechniki i Betonu ITB spotkali się również z uczestnikami wydarzenia na stoisku Instytutu.
więcej >
Nowości wydawnicze ITB
Ukazały się nowe wydawnictwa ITB:
Elewacje wentylowane. O. Kopyłow, seria: Warunki Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, część B: Roboty wykończeniowe, zeszyt 14;
Naprawy konstrukcji z betonu przy użyciu kompozytów z żywic syntetycznych. A. Sokalska, M. Suchan, T. Możaryn, seria: Warunki Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, część C: Zabezpieczenia i izolacje, zeszyt 9
więcej >
VII Międzynarodowa Konferencja ETICS
W dniach 9-10 września 2021 r. w Ożarowie Mazowieckim odbyła się VII Międzynarodowa Konferencja ETICS organizowana przez Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń.
więcej >
Kratki wentylacyjne z odpadów pokonsumenckich
Instytut Techniki Budowlanej, we współpracy z Aereco Group i ALKAZ Plastics, z powodzeniem zademonstrował możliwość wytworzenia kratek wentylacyjnych z regranulatu polipropylenowego zbrojonego włóknem celulozy, otrzymanego w 100% z odpadów pokonsumenckich. Materiał został opracowany w ramach projektu CEPLAFIB.
więcej >
Wyróżnienie dla pracy doktorskiej dr inż. Katarzyny Kaczorek-Chrobak
Praca doktorska dr inż. Katarzyny Kaczorek-Chrobak z Zakładu Badań Ogniowych Instytutu Techniki Budowlanej pt. Electric cables used in buildings - dependency of fire properties on constructional and material parameters otrzymała WYRÓŻNIENIE w konkursie im. Pawła Buraczewskiego w kategorii Najlepsza praca doktorska w roku 2020, organizowanym przez Polski Instytut Spalania (PIS). Promotor pracy: dr hab.inż. Jadwiga Fangrat, prof. instytutu.
Serdecznie gratulujemy!
więcej >
Nowości wydawnicze ITB
Ukazały się nowe wydawnictwa ITB:
Droga dojścia do renomowanej publikacji naukowej. Holistyczne spojrzenie na proces twórczy dla inżynierów i nie tylko. K. H. Tomiczak, Prace Naukowe. Monografie;
Diagnozowanie budynków zlokalizowanych na terenach górniczych. M. Kawulok, Seria: Instrukcje, Wytyczne, Poradniki.
więcej >
TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCY - wydarzenia
Z okazji przypadającego w dniu 21 czerwca 2021 r. Dnia Przedsiębiorcy, Ministerstwo Rozwoju Pracy i Technologii podjęło się organizacji TYGODNIA PRZEDSIĘBIORCY, inicjatywy skierowanej do firm szczególnie z sektora MŚP. Celem planowanych spotkań, telekonferencji, webinariów i podkastów jest wsparcie przedsiębiorstw praktyczną wiedzą, doświadczeniem i kontaktami pomocnymi dla dalszego ich rozwoju.
więcej >