Aktualności

Trzej Profesorowie z ITB uhonorowani Medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości
16 kwietnia 2019 r. minister Jerzy Kwieciński wręczył medale 100-lecia Odzyskania Niepodległości nadane przez Prezesa Rady Ministrów trzem profesorom z Instytutu Techniki Budowlanej:
- prof. dr. hab. inż. Lesławowi Brunarskiemu,
- prof. dr. hab. inż. Lechowi Czarneckiemu,
- prof. dr. hab. inż. Leonardowi Runkiewiczowi.
Medal Stulecia Odzyskania Niepodległości jest dowodem wdzięczności i wyrazem szacunku dla osób, które szczególnie zasłużyły się dla państwa i społeczeństwa.

Serdecznie gratulujemy!
więcej >
Seminarium szkoleniowe "Okna i drzwi – aktualne zasady oceny i wprowadzania do obrotu"
Instytut Techniki Budowlanej zaprasza do udziału w seminarium szkoleniowym pt. "Okna i drzwi – aktualne zasady oceny i wprowadzania do obrotu", które odbędzie się w ITB 15 maja 2019 r.
więcej >
V Ogólnopolska Konferencja Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego „Problemy techniczno-prawne utrzymania obiektów budowlanych”
W dniach 11-12 kwietnia 2019 r. w Warszawie odbyła się V Ogólnopolska Konferencja Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego „Problemy techniczno-prawne utrzymania obiektów budowlanych”. Temat przewodni: Przebudowa istniejących obiektów budowlanych a projektowanie uniwersalne.
więcej >
Posiedzenie EOTA w ITB
W dniach 2-3 kwietnia 2019 r. w Instytucie Techniki Budowlanej odbyło się posiedzenie Zespołu Ekspertów ds. zarządzania problemami technicznymi (PT1) Europejskiej Organizacji ds. Oceny Technicznej (EOTA, www.eota.eu).

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele następujących Jednostek Oceny Technicznej: DIBt (Niemcy), ETA-DK (Dania), ITeC (Hiszpania), ITC-STC (Włochy), OiB (Austria), UBAtc (Belgia), a także Sekretarz Generalny EOTA.

Instytut reprezentowała mgr inż. Anna Panek, Zastępca Dyrektora ds. Oceny Technicznej i Harmonizacji Europejskiej.

więcej >
Dr inż. Wojciech Węgrzyński laureatem Nagrody im. Harry’ego C. Bigglestone’a
16 czerwca 2019 r., podczas National Fire Protection Association Conference & Expo w San Antonio w USA, dr inż. Wojciech Węgrzyński, zastępca kierownika Zakładu Badań Ogniowych ITB odbierze Nagrodę im. Harry’ego C. Bigglestone’a za artykuł pt. „Wind and Fire Coupled Modelling (parts I and II)”.
Serdecznie gratulujemy!
więcej >
ITB Patronem Merytorycznym Konferencji Technicznej "Komfort i bezpieczeństwo w budynkach wszystkich użytkowników i mieszkańców"
Instytut Techniki Budowlanej został Patronem Merytorycznym Konferencji Technicznej "Komfort i bezpieczeństwo w budynkach wszystkich użytkowników i mieszkańców", która odbyła się w dn. 9-10 kwietnia 2019 r. w Warszawie.
więcej >
ITB na 26. Inżynierskich Targach Pracy
Instytut Techniki Budowlanej został wystawcą 26. edycji Inżynierskich Targów Pracy zorganizowanych przez Stowarzyszenie Studentów BEST Warsaw na Politechnice Warszawskiej w dniu 13 marca br.
więcej >
ITB wystawcą na Forum Wentylacja 2019
Instytut Techniki Budowlanej został wystawcą tegorocznej edycji wydarzenia "Forum Wentylacja - Salon Klimatyzacja", które odbyło się w dn. 5-6 marca br. w Centrum Targowo-Konferencyjnym GLOBAL EXPO przy ul. Modlińskiej 6D.


więcej >
Profesor Jacek Nurzyński laureatem Konkursu o Nagrodę Ministra Inwestycji i Rozwoju
12 lutego 2019 r., podczas uroczystego otwarcia Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2019 w Poznaniu, dr hab. inż. Jacek Nurzyński, prof. nadzw. ITB otrzymał Nagrodę Ministra Inwestycji i Rozwoju za publikację pt. „Akustyka w budownictwie” wydaną przez wydawnictwo PWN w Konkursie na publikacje w dziedzinach architektury i budownictwa, planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz mieszkalnictwa.
Serdecznie gratulujemy!
więcej >
Medal Acanthus Aureus dla stoiska ITB
Instytut Techniki Budowlanej otrzymał Medal Acanthus Aureus Międzynarodowych Targów Poznańskich za uczestnictwo w targach ze stoiskiem najbardziej sprzyjającym realizacji strategii marketingowej na Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury BUDMA 2019 w Poznaniu.
więcej >