Aktualności

ITB podpisał list intencyjny z Laboratorium ESL w Dubaju
Instytut Techniki Budowlanej podpisał 20 stycznia 2019 r. list intencyjny z Laboratorium ESL (Emirates Safety Laboratory) Komendy Głównej Obrony Cywilnej Dubaju dotyczący współpracy w obszarze nauki i badań w zakresie bezpieczeństwa pożarowego.
więcej >
ITB Patronem Honorowym konferencji "Infrastruktura Polska i Budownictwo"
Instytut Techniki Budowlanej został Patronem Honorowym konferencji "Infrastruktura Polska i Budownictwo", która odbyła się 20 lutego 2019 r. w Warszawie. Organizatorem wydarzenia był Executive Club Sp. z o.o.
więcej >
NOWOŚCI WYDAWNICZE ITB z serii Warunki Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych
Ukazały się nowe publikacje ITB z serii Warunki Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych:
Część D, zeszyt 3 - Lenartowicz R., Świerżewski M.: Instalacje elektryczne, piorunochronne i telekomunikacyjne w budynkach przemysłowych.
Część B, zeszyt 14 - Kopyłow O.: Elewacje wentylowane.
więcej >
Udział ITB w targach BAU 2019
Podczas Międzynarodowych targów architektury, materiałów i systemów Budowlanych BAU, które odbyły się w Monachium w dniach 14-19 stycznia 2019 roku Instytut Techniki Budowlanej wystąpił z prezentacją oferty w ramach polskiego stoiska (hala C4 stoisko 120B).
więcej >
50-lecie powstania Oddziału Instytutu Techniki Budowlanej na Śląsku
Miło nam poinformować, że 1 października 2018 r. minęła 50. rocznica powstania Oddziału Instytutu Techniki Budowlanej na Śląsku. Powołany został w Gliwicach jako placówka badawcza zajmująca się pracami naukowo-technicznymi z zakresu budownictwa na terenach górniczych.
więcej >
ITB Patronem Merytorycznym Konferencji Technicznej "Optymalizacja właściwości fasad przeszklonych budynków"
Instytut Techniki Budowlanej został Patronem Merytorycznym Konferencji Technicznej "Optymalizacja właściwości fasad przeszklonych budynków", która odbywa się w dniach 10-11 grudnia 2018 r. w Centrum Konferencyjnym MRÓWKA w Warszawie. Organizatorem wydarzenia jest "Świat Szkła".
więcej >
Wdrożenie nowej metody badawczej ścian osłonowych - PN-EN 13050:2011
Instytut Techniki Budowlanej oddał do użytku nowe stanowisko do badań ścian osłonowych pod ciśnieniem dynamicznym powietrza i natryskiem wodnym wg PN-EN 13050:2011.
Laboratorium Elementów Budowlanych ITB wykonuje tego typu badania jako jedyne laboratorium w Polsce. Badania uzyskały pozytywną ocenę Polskiego Centrum Akredytacji - metoda akredytowana od października 2018 r.
więcej >
Akredytacja na zgodność z wymaganiami nowej normy PN EN ISO/IEC 17025:2018 dla ITB
Zespół Laboratoriów Badawczych Instytutu Techniki Budowlanej otrzymał akredytację potwierdzającą kompetencje zgodne z nowymi wymaganiami normy PN EN ISO/IEC 17025:2018 dotyczącej laboratoriów.
więcej >
Konstrukcje drewniane NOWA PUBLIKACJA ITB
Ukazała się nowa publikacja Anny Policińskiej-Serwy, Konstrukcje drewniane, Seria: Warunki Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych. Część A, zeszyt 4.
więcej >
ITB oraz dr hab. inż. Marta Kadela, prof. ITB laureatami Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju
Z dumą informujemy, że dr hab. inż. Marta Kadela, prof. ITB została laureatką Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju za realizację projektu pt. Wzmacnianie słabego podłoża poprzez zastosowanie warstwy z pianobetonu w kontakcie z podłożem gruntowym.
Instytut Techniki Budowlanej zdobył natomiast tytuł "Instytutu Przyszłości" za innowacyjne prace badawcze w dziedzinie budownictwa i dziedzinach pokrewnych, ukierunkowane na ich wdrożenie i zastosowanie w praktyce.
Ceremonia wręczenia nagród miała miejsce podczas III Międzynarodowego Forum Inteligentnego Rozwoju, które odbyło się w dniach 18-20 października 2018 r. w Uniejowie. Patronem Honorowym wydarzenia zostało m.in. Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.
więcej >