Aktualności

Bezpłatne seminarium "OCENA ROZKŁADU TEMPERATURY W PIONOWYCH ELEMENTACH STALOWYCH PODDANYCH ODDZIAŁYWANIU POŻARU LOKALNEGO - WALORYZACJA (LOCAFIplus)"
W dniu 27 listopada br. odbyło się seminarium "OCENA ROZKŁADU TEMPERATURY W PIONOWYCH ELEMENTACH STALOWYCH PODDANYCH ODDZIAŁYWANIU POŻARU LOKALNEGO - WALORYZACJA (LOCAFIplus)" organizowane w ramach Funduszu Badawczego Węgla i Stali.
więcej >
Prof. dr hab. inż. Leonard Runkiewicz uhonorowany Medalem im. Profesora Z. Pawłowskiego
Kapituła Medalu im. Prof. Z. Pawłowskiego uhonorowała Profesora Leonarda Runkiewicza przyznaniem medalu za nadzwyczajne zasługi w obszarze badań nieniszczących.
Uroczyste wręczenie medalu odbyło się podczas 47. Krajowej Konferencji Badań Nieniszczących organizowanej w Kołobrzegu w dniach 16-18 października 2018 r.
więcej >
Szkolenie pt. „Wymagania w zakresie ochrony przed hałasem w budownictwie mieszkaniowym - klasyfikacja akustyczna obiektów mieszkalnych”
W dniu 4.12.2018 r. odbyło się w ITB szkolenie pt. „Wymagania w zakresie ochrony przed hałasem w budownictwie mieszkaniowym - klasyfikacja akustyczna obiektów mieszkalnych”.
więcej >
Dr inż. Wojciech Węgrzyński laureatem XII edycji konkursu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Z dumą informujemy, że dr inż. Wojciech Węgrzyński, jako laureat XII edycji konkursu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, otrzymał stypendium dla wybitnych młodych naukowców prowadzących wysokiej jakości badania i cieszących się imponującym dorobkiem naukowym.
więcej >
Prof. dr hab. inż. Lech Czarnecki uhonorowany Medalem im. Profesora Romana Ciesielskiego
Z dumą informujemy, że prof. dr hab. inż. Lech Czarnecki, Sekretarz Naukowy Instytutu Techniki Budowlanej został uhonorowany za wybitne osiągnięcia twórcze w dziedzinie inżynierii lądowej Medalem im. Profesora Romana Ciesielskiego. Ceremonia wręczenia Medalu miała miejsce na trwającej w Krynicy Zdroju 64. Konferencji Naukowo-Technicznej Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej PAN oraz Komitetu Nauki PZITB.
więcej >
Certyfikat zgodności zakładowej kontroli produkcji dla Lafarge Cement S.A.
Firma Lafarge Cement S.A. otrzymała krajowy certyfikat zgodności zakładowej kontroli produkcji na beton towarowy do zastosowań konstrukcyjnych dla kilkunastu zakładów produkcyjnych zlokalizowanych na terenie Polski.
więcej >
ITB realizatorem projektu Wysokiej Jakości Staż WIL PW
Instytut Techniki Budowlanej został realizatorem projektu pt. Wysokiej Jakości Staż WIL PW "Wiedza - Innowacja - Realizacja Studencki Start" współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego "Wiedza Edukacja Rozwój" na lata 2014-2020. Organizatorem projektu jest Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej.
więcej >
Powołanie Profesora Leonarda Runkiewicza na członka Sektorowej Rady ds. Kompetencji w Budownictwie
W dniu 22 czerwca 2018 r. odbyło się czwarte posiedzenie Sektorowej Rady ds.Kompetencji w Budownictwie, działającej w ramach projektu „Sektorowa Rada ds. kompetencji w budownictwie”, realizowanego od marca 2017 r.
Na posiedzeniu m.in. wręczone zostały przez Sekretarza Stanu Ministra Infrastruktury i Rozwoju: Artura Sobonia, Z-cę Dyrektora Departamentu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii: Zbigniewa Wojciechowskiego, Z-cę Dyrektora Departamentu Rozwoju Kadr w Przedsiębiorstwach PARP: Rafała Kamińskiego akty powołania na członków Sektorowej Rady ds.Kompetencji w Budownictwie.
Instytut Techniki Budowlanej reprezentuje w Radzie prof. dr hab. inż. Leonard Runkiewicz, który otrzymał oficjalną nominację na członka Rady.
więcej >
VIII Konferencja Naukowo-Techniczna MATBUD’2018 - problemy materiałowe w inżynierii lądowej
W dniach 25 – 27 czerwca 2018 w Krakowie odbyła się konferencja MATBUD’2018 - 8th Scientific-Technical Conference on Material Problems in Civil Engineering. To cykliczne wydarzenie organizowane jest od 1996 roku przez Katedrę Inżynierii Materiałów Budowlanych Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej.
więcej >
Nowości wydawnicze ITB
Ukazały się następujące nowe publikacje:
- Piekarczuk Artur "Doświadczalne i obliczeniowe metody oceny łukowych przekryć z blach podwójnie giętych". Seria: Prace Naukowe. Monografie
- Lenartowicz Radosław "Instalacje elektryczne na terenie budowy". Seria: Instrukcje, Wytyczne, Poradniki
więcej >