Aktualności

Patronat ITB nad konferencją "Projektowanie i badanie konstrukcji szklanych"
Instytut Techniki Budowlanej został Patronem Merytorycznym Konferencji Technicznej "Projektowanie i badanie konstrukcji szklanych", która odbyła się w formie webinarium w dniach 28-29 kwietnia 2021 roku. Organizatorem Konferencji była Redakcja miesięcznika Świat Szkła.
więcej >
Konferencja prasowa - szczepienia w zakładach pracy
W środę 21 kwietnia 2021 r. o godz. 13.30 odbyła się konferencja Wicepremiera i ministra rozwoju, pracy i technologii Jarosława Gowina nt. szczepień w zakładach pracy. Konferencja była transmitowana na FB Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii.
więcej >
Spotkanie Kierownictwa Centrum Łukasiewicz z załogą ITB
14 kwietnia odbyło się spotkanie Kierownictwa Centrum Łukasiewicz z pracownikami Instytutu. Pan Piotr Dardziński, Prezes Centrum Łukasiewicz zaprezentował możliwości Sieci Badawczej Łukasiewicz.
więcej >
Rusza Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań
W dniu 1 kwietnia 2021 r. rusza Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Zachęcamy do udziału w NSP 2021 przez Internet na stronie spis.gov.pl.
więcej >
Dr hab. inż. Artur Piekarczuk, prof. instytutu członkiem Grupy Problemowej Sekcji Konstrukcji Metalowych Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej PAN
Dr hab. inż. Artur Piekarczuk, prof. instytutu - ekspert Zakładu Konstrukcji Budowlanych, Geotechniki i Betonu ITB został członkiem Grupy Problemowej Sekcji Konstrukcji Metalowych Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej Polskiej Akademii Nauk.
więcej >
Dr hab. inż. Tomasz Godlewski, prof. instytutu członkiem zespołu roboczego Sekcji Geotechnika i Infrastruktura Podziemna KILiW PAN
Dr hab. inż. Tomasz Godlewski, prof. instytutu - ekspert Zakładu Konstrukcji Budowlanych, Geotechniki i Betonu ITB został członkiem zespołu roboczego Sekcji Geotechnika i Infrastruktura Podziemna Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej Polskiej Akademii Nauk.
więcej >
"LAURY BUILDERA 2020" dla dra inż. Pawła Sulika
Dr inż. Paweł Sulik z Zakładu Badań Ogniowych Instytutu Techniki Budowlanej został uhonorowany nagrodą "LAURY BUILDERA 2020".
LAURY BUILDERA to wyróżnienie przyznawane przez Redakcję i Radę Naukową miesięcznika „Builder” osobom, firmom i instytucjom, których działalność i świadczone usługi wspierają rozwój branży budowlanej i działających w niej firm.
Serdecznie gratulujemy!
więcej >
XIII spotkanie Grupy roboczej ds. standaryzacji i certyfikacji
W dniu 2 marca 2021 r. odbyło się XIII spotkanie Grupy roboczej ds. standaryzacji i certyfikacji, w ramach projektu : Sektorowa Rada ds. Kompetencji w Budownictwie, prowadzone w formie zdalnej.
więcej >
Habilitacja Michała Piaseckiego
Z dumą informujemy, że Michał Piasecki ekspert Zakładu Fizyki Cieplnej, Akustyki i Środowiska ITB uzyskał stopień doktora habilitowanego Politechniki Łódzkiej. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
więcej >
Nowe publikacje ITB
Ukazały się nowe wydawnictwa ITB:
- "Zasady projektowania żelbetowych i sprężonych zbiorników na ciecze według Eurokodów" - Seria: Projektowanie według Eurokodów
- "Zasady projektowania silosów żelbetowych i sprężonych według Eurokodów" - Seria: Projektowanie według Eurokodów
- "Instalacje elektryczne, piorunochronne i telekomunikacyjne w budynkach mieszkalnych" - Seria: Warunki Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych
- "Wykonywanie robót budowlanych w okresie obniżonej temperatury. Wytyczne" - Seria: Instrukcje, Wytyczne, Poradniki
- "Wzmacnianie konstrukcji żelbetowych. Poradnik"- Seria: Instrukcje, Wytyczne, Poradniki
- "Złożone systemy ocieplania ścian zewnętrznych budynków (ETICS) z zastosowaniem styropianu lub wełny mineralnej i wypraw tynkarskich" - Seria: Warunki Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych
więcej >