Aktualności

Spotkanie pomiędzy BBA i ITB w sprawie Brexitu
W dniu 14 grudnia 2020 r. odbyło się wirtualne spotkanie pomiędzy przedstawicielami brytyjskiego instytutu British Board of Agreement (BBA) i Instytutu Techniki Budowlanej (ITB).
Głównym celem spotkania była wymiana informacji na temat Brexitu oraz jego wpływu m.in. na możliwości wprowadzania do obrotu polskich wyrobów budowlanych na terenie Wielkiej Brytanii.
więcej >
Informacja o trybie działania ITB w związku z epidemią
Szanowni Państwo,
Mając na uwadze zdrowie klientów i pracowników, a także konieczność zapewnienia ciągłości działania Instytutu, część naszych zadań realizujemy w trybie pracy zdalnej.
W związku z powyższym zachęcamy Państwa do kontaktu z nami za pomocą elektronicznych środków komunikacji lub telefonicznie.
Łączymy życzenia zdrowia - Instytut Techniki Budowlanej
więcej >
ITB Patronem Merytorycznym kampanii "Wymiana Stolarki + Dobry Montaż"
Instytut został Patronem Merytorycznym kampanii "Wymiana Stolarki + Dobry Montaż" prowadzonej przez Związek Polskie Okna i Drzwi.


więcej >
11. spotkanie wspólne dla dwóch grup roboczych w ramach Projektu Sektorowej Rady ds. Kompetencji w Budownictwie
16 września 2020 r. , w Oddziale Mazowieckim ITB w Pionkach, w Laboratorium Badań Ogniowych odbyło się jedenaste spotkanie - wspólne dla: Grupy roboczej ds. standaryzacji i certyfikacji oraz Grupy roboczej ds. barier edukacyjnych i zaangażowania pracodawców w proces kształcenia kadr dla budownictwa, zaplanowane w ramach Projektu Sektorowej Rady ds. Kompetencji w Budownictwie.
Było to już drugie spotkanie w formie wizyty studyjnej (pierwsze tego typu odbyło się 24 czerwca 2019 r. w Laboratorium Elementów Budowlanych ITB w Warszawie, ul. Ksawerów 21).
więcej >
Habilitacja Wojciecha Węgrzyńskiego
Z dumą informujemy, że Wojciech Węgrzyński, ekspert Zakładu Badań Ogniowych ITB uzyskał stopień doktora habilitowanego Politechniki Łódzkiej.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Autor zdjęcia: Paweł Suder
więcej >
XXIII edycja konkursu „Polski Produkt Przyszłości”
Ruszyła XXIII edycja konkursu „Polski Produkt Przyszłości”, organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości i Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Przedsiębiorcy, jednostki naukowe oraz ich konsorcja mogą zgłaszać projekty od 21 września do 29 października.
Patronat nad Konkursem objęło Ministerstwo Rozwoju oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Patroni medialni: Dziennik Gazeta Prawna, Polsat News oraz Polskie Radio.

Konkurs jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, poddziałanie 2.4.1 Centrum analiz i pilotaży nowych instrumentów inno_LAB.
więcej >
Eksperyment pożarowy w Pionkach
W dn. 25-26 sierpnia br. na terenie Ośrodka Szkolenia Państwowej Straży Pożarnej w Pionkach przeprowadzono eksperyment pożarowy "Bezpieczny pożarowo szkieletowy dom drewniany" połączony z konferencją naukową.
Eksperyment polegał na wznieceniu pożaru w budynku wielokondygnacyjnym w pełnej skali.
więcej >
Projekt "Nauka bez Barier"
Zapraszamy do odwiedzenia strony projektu "Nauka bez Barier" realizowanego przez Fundację Neuron+ pod patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Celem projektu jest wspieranie dostępności nauki i szkolnictwa wyższego dla osób z niepełnosprawnością.
więcej >
Formy do badania betonu CEPLAFIB
Instytut Techniki Budowlanej, partner projektu CEPLAFIB finansowanego z programu LIFE, zakończył badania nad możliwością wykorzystania materiału kompozytowego do wytwarzania form do badania betonu, zgodnie z wymaganiami normy PN-EN 12390-1.
więcej >
Nagroda SFPE "5 Under 35" dla dra inż. Wojciecha Węgrzyńskiego
Dr inż. Wojciech Węgrzyński, ekspert Zakładu Badań Ogniowych ITB został wyróżniony nagrodą stowarzyszenia Society of Fire Protection Engineers (SFPE) "5 Under 35" przyznawanej młodym liderom w bezpieczeństwie pożarowym.
Serdecznie gratulujemy!

więcej >