Aktualności

Plan dla Pracy i Rozwoju
Plan dla Pracy i Rozwoju to sprawdzone rozwiązania, ułatwienia oraz nowe możliwości dla biznesu. Dlatego – bez względu na to, jakie są potrzeby Twojej firmy – możesz liczyć na konkretne wsparcie.
Plan zawiera działania w trzech obszarach: bezpośrednia pomoc, nowy kierunek i impuls rozwojowy. Każdy z nich odpowiada innym potrzebom.
więcej >
Spotkanie pomiędzy BBA i ITB w sprawie Brexitu
W dniu 14 grudnia 2020 r. odbyło się wirtualne spotkanie pomiędzy przedstawicielami brytyjskiego instytutu British Board of Agreement (BBA) i Instytutu Techniki Budowlanej (ITB).
Głównym celem spotkania była wymiana informacji na temat Brexitu oraz jego wpływu m.in. na możliwości wprowadzania do obrotu polskich wyrobów budowlanych na terenie Wielkiej Brytanii.
więcej >
Sebastian Wall Prezydentem EOTA
Z dumą informujemy, że dr inż. Sebastian Wall, Pełnomocnik Dyrektora ds. Strategii Konkurencyjności został wybrany nowym Prezydentem Europejskiej Organizacji ds. Oceny Technicznej (EOTA).
więcej >
Informacja o trybie działania ITB w związku z epidemią
Szanowni Państwo,
Mając na uwadze zdrowie klientów i pracowników, a także konieczność zapewnienia ciągłości działania Instytutu, część naszych zadań realizujemy w trybie pracy zdalnej.
W związku z powyższym zachęcamy Państwa do kontaktu z nami za pomocą elektronicznych środków komunikacji lub telefonicznie.
Łączymy życzenia zdrowia - Instytut Techniki Budowlanej
więcej >
ITB Patronem Merytorycznym kampanii "Wymiana Stolarki + Dobry Montaż"
Instytut został Patronem Merytorycznym kampanii "Wymiana Stolarki + Dobry Montaż" prowadzonej przez Związek Polskie Okna i Drzwi.


więcej >
11. spotkanie wspólne dla dwóch grup roboczych w ramach Projektu Sektorowej Rady ds. Kompetencji w Budownictwie
16 września 2020 r. , w Oddziale Mazowieckim ITB w Pionkach, w Laboratorium Badań Ogniowych odbyło się jedenaste spotkanie - wspólne dla: Grupy roboczej ds. standaryzacji i certyfikacji oraz Grupy roboczej ds. barier edukacyjnych i zaangażowania pracodawców w proces kształcenia kadr dla budownictwa, zaplanowane w ramach Projektu Sektorowej Rady ds. Kompetencji w Budownictwie.
Było to już drugie spotkanie w formie wizyty studyjnej (pierwsze tego typu odbyło się 24 czerwca 2019 r. w Laboratorium Elementów Budowlanych ITB w Warszawie, ul. Ksawerów 21).
więcej >
Habilitacja Wojciecha Węgrzyńskiego
Z dumą informujemy, że Wojciech Węgrzyński, ekspert Zakładu Badań Ogniowych ITB uzyskał stopień doktora habilitowanego Politechniki Łódzkiej.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Autor zdjęcia: Paweł Suder
więcej >
XXIII edycja konkursu „Polski Produkt Przyszłości”
Ruszyła XXIII edycja konkursu „Polski Produkt Przyszłości”, organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości i Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Przedsiębiorcy, jednostki naukowe oraz ich konsorcja mogą zgłaszać projekty od 21 września do 29 października.
Patronat nad Konkursem objęło Ministerstwo Rozwoju oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Patroni medialni: Dziennik Gazeta Prawna, Polsat News oraz Polskie Radio.

Konkurs jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, poddziałanie 2.4.1 Centrum analiz i pilotaży nowych instrumentów inno_LAB.
więcej >
Projekt "Nauka bez Barier"
Zapraszamy do odwiedzenia strony projektu "Nauka bez Barier" realizowanego przez Fundację Neuron+ pod patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Celem projektu jest wspieranie dostępności nauki i szkolnictwa wyższego dla osób z niepełnosprawnością.
więcej >
Formy do badania betonu CEPLAFIB
Instytut Techniki Budowlanej, partner projektu CEPLAFIB finansowanego z programu LIFE, zakończył badania nad możliwością wykorzystania materiału kompozytowego do wytwarzania form do badania betonu, zgodnie z wymaganiami normy PN-EN 12390-1.
więcej >