Aktualności

Profesor Jacek Nurzyński laureatem Konkursu o Nagrodę Ministra Inwestycji i Rozwoju
Podczas uroczystego otwarcia Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2019 w Poznaniu Pan dr hab. inż. Jacek Nurzyński, prof. nadzw. ITB otrzymał Nagrodę Ministra Inwestycji i Rozwoju za prace dyplomowe, rozprawy doktorskie i habilitacyjne oraz publikacje w dziedzinach architektury i budownictwa, planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz mieszkalnictwa.
Serdecznie gratulujemy!
więcej >
Medal Acanthus Aureus dla stoiska ITB
Instytut Techniki Budowlanej otrzymał Medal Acanthus Aureus Międzynarodowych Targów Poznańskich za uczestnictwo w targach ze stoiskiem najbardziej sprzyjającym realizacji strategii marketingowej na Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury BUDMA 2019 w Poznaniu.
więcej >
Konferencja prasowa Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju
W dniu 30 stycznia 2019 roku odbyła się konferencja prasowa Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju
pt. „Stan techniczny budownictwa wielkopłytowego”. Link do raportu opracowanego przez ITB: https://budowlaneabc.gov.pl/budownictwo-wielkoplytowe-raport-o-stanie-technicznym/. Potwierdzono brak zagrożenia bezpieczeństwa w badanych budynkach wielkopłytowych. Instytut rekomenduje w ścianach trójwarstwowych profilaktyczne wzmocnienia połączenia warstw nośnej i fakturowej ściany.

Dostępne są wytyczne nt. diagnozowania budynków wielkopłytowych.
więcej >
ITB Patronem Merytorycznym pokazu "MONTERIADA 2019"
Instytut Techniki Budowlanej został Patronem Merytorycznym pokazu "MONTERIADA 2019", który odbędzie się w dn. 12-15 lutego 2019 r. podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA w Poznaniu.
Organizatorem wydarzenia jest Związek Polskie Okna i Drzwi.
więcej >
Udział ITB w targach BUDMA 2019
W dniach 12-15 lutego 2019 r. w Poznaniu odbędą się Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA, podczas których Instytut Techniki Budowlanej zaprezentuje na stoisku swoją ofertę.
więcej >
ITB podpisał list intencyjny z Laboratorium ESL w Dubaju
Instytut Techniki Budowlanej podpisał 20 stycznia 2019 r. list intencyjny z Laboratorium ESL (Emirates Safety Laboratory) Komendy Głównej Obrony Cywilnej Dubaju dotyczący współpracy w obszarze nauki i badań w zakresie bezpieczeństwa pożarowego.
więcej >
ITB Patronem Honorowym konferencji "Infrastruktura Polska i Budownictwo"
Instytut Techniki Budowlanej został Patronem Honorowym konferencji "Infrastruktura Polska i Budownictwo", która odbędzie się 20 lutego 2019 r. w Warszawie. Organizatorem wydarzenia jest Executive Club Sp. z o.o.
więcej >
NOWOŚCI WYDAWNICZE ITB z serii Warunki Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych
Ukazały się nowe publikacje ITB z serii Warunki Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych:
Część D, zeszyt 3 - Lenartowicz R., Świerżewski M.: Instalacje elektryczne, piorunochronne i telekomunikacyjne w budynkach przemysłowych.
Część B, zeszyt 14 - Kopyłow O.: Elewacje wentylowane.
więcej >
Udział ITB w targach BAU 2019
Podczas Międzynarodowych targów architektury, materiałów i systemów Budowlanych BAU, które odbyły się w Monachium w dniach 14-19 stycznia 2019 roku Instytut Techniki Budowlanej wystąpił z prezentacją oferty w ramach polskiego stoiska (hala C4 stoisko 120B).
więcej >
Nowości wydawnicze ITB
Ukazały się nowe publikacje:
- Sudoł E.: Odporność na poślizg w budynkach mieszkalnych i użyteczności publicznej. Seria: Instrukcje, Wytyczne, Poradniki
- Runkiewicz L., Sieczkowski J.: Konstrukcje betonowe i żelbetowe. Seria: Warunki Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, część A, zeszyt 5
- Popczyk J., Sieczkowski J.: Tynki. Seria: Warunki Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, część B, zeszyt 1
- Policińska-Serwa A.: Posadzki z drewna i materiałów drewnopochodnych. Seria: Warunki Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, część B, zeszyt 2
- Popczyk J.: Okładziny i posadzki z płytek ceramicznych. Seria: Warunki Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, część B, zeszyt 5
więcej >