Aktualności

Porozumienie ws. współpracy naukowej przy organizacji sympozjum "WMCAUS"
Instytut Techniki Budowlanej podpisał porozumienie w sprawie współpracy naukowej przy organizacji "4th World Multidisciplinary Civil Engineering - Architecture - Urban Planning Symposium (WMCAUS)",
które odbędzie się w dn. 17-21 czerwca 2019 r. w Pradze w Czechach.
więcej >
NOWOŚCI WYDAWNICZE ITB
Ukazała się nowa publikacja Lesława Brunarskiego pt. "Podstawy reologii konstrukcji z betonu" z serii Prace Naukowe. Monografie.
więcej >
ITB Patronem Honorowym VII Kongresu Infrastruktury Polskiej
Instytut Techniki Budowlanej został Patronem Honorowym VII Kongresu Infrastruktury Polskiej, który odbędzie się 12 czerwca 2019 r. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.
więcej >
ITB Patronem Honorowym XI Śląskiego Forum Inwestycji, Budownictwa, Nieruchomości
Instytut Techniki Budowlanej został Patronem Honorowym XI Śląskiego Forum Inwestycji, Budownictwa, Nieruchomości "Prefabrykaty przyszłości - siła napędowa budownictwa mieszkaniowego i użyteczności publicznej", które odbędzie się w dn. 17-18 czerwca 2019 r. w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach.
więcej >
XXIX Konferencja Naukowo-Techniczna AWARIE BUDOWLANE ICSF 2019
W dniach 20-24 maja 2019 r. w Międzyzdrojach odbyła się XXIX Konferencja Naukowo-Techniczna AWARIE BUDOWLANE. Instytut Techniki Budowlanej był jednym ze współorganizatorów konferencji.
więcej >
NOWOŚCI WYDAWNICZE ITB
Ukazały się następujące nowe publikacje:
- "Złożone systemy ocieplania ścian zewnętrznych budynków (ETICS) z zastosowaniem styropianu lub wełny mineralnej i wypraw tynkarskich". Seria: Warunki Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych
- Runkiewicz Leonard "Wzmacnianie konstrukcji żelbetowych". Seria: Instrukcje, Wytyczne, Poradniki
- "Naprawy konstrukcji żelbetowych przy użyciu kompozytów z żywic syntetycznych". Seria: Warunki Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych
- "Okładziny i posadzki z płytek ceramicznych". Seria: Warunki Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych
- "Powłoki malarskie zewnętrzne i wewnętrzne". Seria: Warunki Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych

więcej >
ITB Patronem Honorowym Forum Ekologicznego Budownictwa Komunalnego "KOMUNALWOOD 2019"
Instytut Techniki Budowlanej został Patronem Honorowym Forum Ekologicznego Budownictwa Komunalnego "KOMUNALWOOD 2019", które odbędzie się w dn. 20-21 maja 2019 r. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AmberExpo w Gdańsku.
więcej >
VI Międzynarodowa Konferencja ETICS
W dniach 9-10 maja 2019 r. w Ożarowie Mazowieckim odbyła się VI Międzynarodowa Konferencja ETICS organizowana przez Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń.
więcej >
Trzej Profesorowie z ITB uhonorowani Medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości
16 kwietnia 2019 r. minister Jerzy Kwieciński wręczył medale 100-lecia Odzyskania Niepodległości nadane przez Prezesa Rady Ministrów trzem profesorom z Instytutu Techniki Budowlanej:
- prof. dr. hab. inż. Lesławowi Brunarskiemu,
- prof. dr. hab. inż. Lechowi Czarneckiemu,
- prof. dr. hab. inż. Leonardowi Runkiewiczowi.
Medal Stulecia Odzyskania Niepodległości jest dowodem wdzięczności i wyrazem szacunku dla osób, które szczególnie zasłużyły się dla państwa i społeczeństwa.

Serdecznie gratulujemy!
więcej >
Seminarium szkoleniowe "Okna i drzwi – aktualne zasady oceny i wprowadzania do obrotu"
Instytut Techniki Budowlanej zaprasza do udziału w seminarium szkoleniowym pt. "Okna i drzwi – aktualne zasady oceny i wprowadzania do obrotu", które odbędzie się w ITB 15 maja 2019 r.
więcej >