Aktualności

Udział ITB w targach BUDMA 2019
W dniach 12-15 lutego 2019 r. w Poznaniu odbędą się Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA, podczas których Instytut Techniki Budowlanej zaprezentuje na stoisku swoją ofertę.
więcej >
Udział ITB w targach BAU 2019
Podczas Międzynarodowych targów architektury, materiałów i systemów Budowlanych BAU, które odbędą się w Monachium w dniach 14-19 stycznia 2019 roku Instytut Techniki Budowlanej wystąpi z prezentacją oferty w ramach polskiego stoiska (hala C4 stoisko 120B).
więcej >
Nowości wydawnicze ITB
Ukazały się nowe publikacje:
- Sudoł E.: Odporność na poślizg w budynkach mieszkalnych i użyteczności publicznej. Seria: Instrukcje, Wytyczne, Poradniki
- Runkiewicz L., Sieczkowski J.: Konstrukcje betonowe i żelbetowe. Seria: Warunki Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, część A, zeszyt 5
- Popczyk J., Sieczkowski J.: Tynki. Seria: Warunki Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, część B, zeszyt 1
- Policińska-Serwa A.: Posadzki z drewna i materiałów drewnopochodnych. Seria: Warunki Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, część B, zeszyt 2
- Popczyk J.: Okładziny i posadzki z płytek ceramicznych. Seria: Warunki Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, część B, zeszyt 5
więcej >
50-lecie powstania Oddziału Instytutu Techniki Budowlanej na Śląsku
Miło nam poinformować, że 1 października 2018 r. minęła 50. rocznica powstania Oddziału Instytutu Techniki Budowlanej na Śląsku. Powołany został w Gliwicach jako placówka badawcza zajmująca się pracami naukowo-technicznymi z zakresu budownictwa na terenach górniczych.
więcej >
ITB Patronem Merytorycznym Konferencji Technicznej "Optymalizacja właściwości fasad przeszklonych budynków"
Instytut Techniki Budowlanej został Patronem Merytorycznym Konferencji Technicznej "Optymalizacja właściwości fasad przeszklonych budynków", która odbywa się w dniach 10-11 grudnia 2018 r. w Centrum Konferencyjnym MRÓWKA w Warszawie. Organizatorem wydarzenia jest "Świat Szkła".
więcej >
Wdrożenie nowej metody badawczej ścian osłonowych - PN-EN 13050:2011
Instytut Techniki Budowlanej oddał do użytku nowe stanowisko do badań ścian osłonowych pod ciśnieniem dynamicznym powietrza i natryskiem wodnym wg PN-EN 13050:2011.
Laboratorium Elementów Budowlanych ITB wykonuje tego typu badania jako jedyne laboratorium w Polsce. Badania uzyskały pozytywną ocenę Polskiego Centrum Akredytacji - metoda akredytowana od października 2018 r.
więcej >
Akredytacja na zgodność z wymaganiami nowej normy PN EN ISO/IEC 17025:2018 dla ITB
Zespół Laboratoriów Badawczych Instytutu Techniki Budowlanej otrzymał akredytację potwierdzającą kompetencje zgodne z nowymi wymaganiami normy PN EN ISO/IEC 17025:2018 dotyczącej laboratoriów.
więcej >
Konstrukcje drewniane NOWA PUBLIKACJA ITB
Ukazała się nowa publikacja Anny Policińskiej-Serwy, Konstrukcje drewniane, Seria: Warunki Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych. Część A, zeszyt 4.
więcej >
ITB oraz dr hab. inż. Marta Kadela, prof. ITB laureatami Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju
Z dumą informujemy, że dr hab. inż. Marta Kadela, prof. ITB została laureatką Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju za realizację projektu pt. Wzmacnianie słabego podłoża poprzez zastosowanie warstwy z pianobetonu w kontakcie z podłożem gruntowym.
Instytut Techniki Budowlanej zdobył natomiast tytuł "Instytutu Przyszłości" za innowacyjne prace badawcze w dziedzinie budownictwa i dziedzinach pokrewnych, ukierunkowane na ich wdrożenie i zastosowanie w praktyce.
Ceremonia wręczenia nagród miała miejsce podczas III Międzynarodowego Forum Inteligentnego Rozwoju, które odbyło się w dniach 18-20 października 2018 r. w Uniejowie. Patronem Honorowym wydarzenia zostało m.in. Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.
więcej >
Bezpłatne seminarium "OCENA ROZKŁADU TEMPERATURY W PIONOWYCH ELEMENTACH STALOWYCH PODDANYCH ODDZIAŁYWANIU POŻARU LOKALNEGO - WALORYZACJA (LOCAFIplus)"
W dniu 27 listopada br. odbyło się seminarium "OCENA ROZKŁADU TEMPERATURY W PIONOWYCH ELEMENTACH STALOWYCH PODDANYCH ODDZIAŁYWANIU POŻARU LOKALNEGO - WALORYZACJA (LOCAFIplus)" organizowane w ramach Funduszu Badawczego Węgla i Stali.
więcej >