Aktualności

ANKIETA dotycząca wartości dodanej europejskich ocen technicznych
Centrum Studiów Przemysłowych (CSIL) prowadzi na zlecenie Europejskiej Organizacji ds. Oceny Technicznej (EOTA) badanie dotyczące wartości dodanej europejskich dokumentów oceny (EAD) i europejskich ocen technicznych (ETA). Celem ankiety jest zebranie informacji zarówno o mocnych stronach, jak i wyzwaniach związanych z procesem uzyskania ETA i oznakowaniem CE, oraz określenie znaczenia ocen technicznych dla sektora budowlanego.
więcej >
Informacja o trybie działania ITB w związku z wprowadzeniem stanu epidemii
Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, że mając na uwadze zdrowie klientów i pracowników, a także konieczność zapewnienia ciągłości działania Instytutu, część naszych zadań będziemy realizować w trybie pracy zdalnej.
W związku z powyższym zachęcamy Państwa do kontaktu telefonicznego lub do skorzystania z elektronicznych środków komunikacji.
Łączymy życzenia zdrowia - Instytut Techniki Budowlanej
więcej >
ITB Patronem Merytorycznym Kampanii Edukacyjnej "Dobry Montaż"
Instytut Techniki Budowlanej został Patronem Merytorycznym VI edycji Kampanii Edukacyjnej "Dobry Montaż" organizowanej przez Związek Polskie Okna i Drzwi.
więcej >
Tablice gratulacyjne dla firmy Schiedel i Smay – BUDMA 2020
W drugim dniu Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2020 w Poznaniu wręczono na stoisku Instytutu Techniki Budowlanej tablice gratulacyjne z okazji uzyskania Krajowej Oceny Technicznej w obszarze wyrobów do wentylacji i klimatyzacji firmom Schiedel Sp. z o.o. oraz SMAY Sp. z o.o.
Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!
więcej >
Nowości wydawnicze ITB
Ukazały się nowe wydawnictwa ITB:
- "Prefabrykowane systemy ociepleń ścian zewnętrznych. Elewacje veture." - Seria: Seria: Warunki Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych
- "Ochrona zabudowy w sąsiedztwie głębokich wykopów. Wytyczne" - Seria: Instrukcje, Wytyczne, Poradniki
- "Zakładowa kontrola produkcji wyrobów budowlanych. Wytyczne" - Seria: Instrukcje, Wytyczne, Poradniki
więcej >
Statuetka MTP z okazji Jubileuszu ITB
Podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA '20 Instytut Techniki Budowlanej został uhonorowany okolicznościową statuetką z okazji przypadającego w 2020 roku jubileuszu 75-lecia działalności ITB.
Serdecznie dziękujemy za życzenia!
więcej >
ITB na Targach Budma 2020
W dniach 4-7 lutego 2020 r. w Poznaniu odbyły się Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA 2020, podczas których Instytut Techniki Budowlanej zaprezentował na stoisku swoją ofertę.
Serdecznie dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska i za zainteresowanie ofertą Instytutu.
Zapraszamy do współpracy.
więcej >
Wyróżnienia Buildera dla Instytutu Techniki Budowlanej
Builder po raz 17 wyróżnił firmy i ludzi działających na rzecz branży budowlanej, kreujących nowe podejście do relacji na rynku poprzez wsparcie go specjalistyczna wiedzą, usługami i nowymi technologiami.
Dyrektor Instytutu dr inż. Robert Geryło został wyróżniony tytułem „Osobowość Branży 2019 w kategorii Nauka”. Wyróżnienie przyznawane jest przez Redakcję i Radę Naukową miesięcznika „Builder” szefom firm za efektywne zarządzanie, skuteczne poszerzanie potencjału i przewagi konkurencyjnej firmy, jak również za przedsiębiorczość i intuicję biznesową oraz wspieranie istotnych dla rozwoju branży inicjatyw.
„Laury Buildera 2019” zostały przyznane Instytutowi Techniki Budowlanej za wieloletnią działalność naukową , badawczą i ekspercką na rzecz rozwoju budownictwa w Polsce, a dr inż. Jarosław Szulc z Zakładu Konstrukcji Budowlanych, Geotechniki i Betonu ITB otrzymał „Laury Buildera 2019” za wyróżniającą się działalność naukową i ekspercką na rzecz rozwoju nowoczesnego budownictwa w Polsce.
więcej >
ITB patronem MONTERIADY 2020
Instytut Techniki Budowlanej został Patronem Merytorycznym 5. edycji pokazu "MONTERIADA 2020", który odbył się w dniach 4-7 lutego 2020 r. podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA w Poznaniu.
Organizatorem wydarzenia był Związek Polskie Okna i Drzwi.
więcej >
I Konferencja Sektorowej Rady ds. Kompetencji w Budownictwie
W dniu 30 stycznia 2020 r. odbyła się w Warszawie I KONFERENCJA SEKTOROWEJ RADY DS. KOMPETENCJI W BUDOWNICTWIE.
więcej >