Aktualności

Plan dla Pracy i Rozwoju
Plan dla Pracy i Rozwoju to sprawdzone rozwiązania, ułatwienia oraz nowe możliwości dla biznesu. Dlatego – bez względu na to, jakie są potrzeby Twojej firmy – możesz liczyć na konkretne wsparcie.
Plan zawiera działania w trzech obszarach: bezpośrednia pomoc, nowy kierunek i impuls rozwojowy. Każdy z nich odpowiada innym potrzebom.
więcej >
Recykling pokonsumenckich tworzyw sztucznych i papieru gazetowego - od odpadów domowych po wysokiej jakości produkty przemysłowe
Pokonsumpcyjne materiały do ponownego przetworzenia, zwane dalej materiałami CEPLAFIB, to nowa marka przetworzonych tworzyw sztucznych pochodzących z odpadów domowych lub komercyjnych, wzmocnionych włóknami odzyskanymi z wyrzuconego starego papieru gazetowego.
W rezultacie badań prowadzonych w ramach projektu CEPLAFIB udało się opracować trzy nowe rodziny prototypów, które mają udowodnić swoją przydatność w branży motoryzacyjno-karawaningowej, przemysłowych opakowań ochronnych oraz w budownictwie.
Instytut Techniki Budowlanej, partner projektu CEPLAFIB finansowanego z programu LIFE, prezentuje osiągnięcia projektu w załączonych komunikatach.
więcej >
ITB patronem honorowym IX Kongresu Infrastruktury Polskiej
Instytut Techniki Budowlanej objął patronatem honorowym IX Kongres Infrastruktury Polskiej, który odbędzie się w formule hybrydowej w dniu 16 czerwca 2021 r.
więcej >
ITB patronem XI Kongresu Stolarki Polskiej
Instytut Techniki Budowlanej został Patronem XI Kongresu Stolarki Polskiej, który odbędzie się w formie webinarium w dniu 15 czerwca 2021 roku.
Kongres będzie transmitowany online m.in. na kanale YouTube Związku Polskie Okna i Drzwi (POiD).
więcej >
Uroczystość nadania tytułu Honorowego Profesora PL Profesorowi Leonardowi Runkiewiczowi
W dniu 14 maja br. podczas transmisji online z obchodów Święta Politechniki Lubelskiej, został nadany tytuł doktora honoris causa PL prof. Jerzemu Merkiszowi oraz tytuły Honorowego Profesora PL prof. Leonardowi Runkiewiczowi oraz prof. Waldemarowi Wójcikowi.
więcej >
Porozumienie z brytyjską jednostką BBA (British Board of Agrément)
W ramach zawartego porozumienia producenci posiadający europejskie certyfikaty wydane przez ITB będą mogli ubiegać się o certyfikaty zakładowej kontroli produkcji BBA, pozwalające na znakowanie wyrobów oznakowaniem UKCA / UKNI.
Powyższa umowa przewiduje możliwość wykorzystania przez BBA raportów z inspekcji przeprowadzonych przez Zakład Certyfikacji ITB w celu uzyskania oznakowania UKCA.
Oznakowanie UKCA (UK Conformity Assessed) będzie wymagane od 1 stycznia 2022 r. w celu wprowadzenia wyrobów - które wcześniej wymagały oznakowania CE - na rynek Wielkiej Brytanii (Anglii, Szkocji i Walii).
Umowa dotyczy ograniczonej grupy wyrobów. Więcej informacji można uzyskać w Dziale Certyfikacji ITB.
więcej >
Monografia Wojciecha Węgrzyńskiego w otwartym dostępie
W Wydawnictwach Instytutu Techniki Budowlanej ukazała się w otwartym dostępie (Open Access) monografia prof. Wojciecha Węgrzyńskiego pt. Wpływ układu przegród w budynku na przepływ dymu w warunkach pożaru.

Pozycja dostępna jest na stronie Biblioteki ITB w Bazie Wydawnictw ITB.
więcej >
Patronat ITB nad konferencją "Projektowanie i badanie konstrukcji szklanych"
Instytut Techniki Budowlanej został Patronem Merytorycznym Konferencji Technicznej "Projektowanie i badanie konstrukcji szklanych", która odbyła się w formie webinarium w dniach 28-29 kwietnia 2021 roku. Organizatorem Konferencji była Redakcja miesięcznika Świat Szkła.
więcej >
Konferencja prasowa - szczepienia w zakładach pracy
W środę 21 kwietnia 2021 r. o godz. 13.30 odbyła się konferencja Wicepremiera i ministra rozwoju, pracy i technologii Jarosława Gowina nt. szczepień w zakładach pracy. Konferencja była transmitowana na FB Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii.
więcej >
Spotkanie Kierownictwa Centrum Łukasiewicz z załogą ITB
14 kwietnia odbyło się spotkanie Kierownictwa Centrum Łukasiewicz z pracownikami Instytutu. Pan Piotr Dardziński, Prezes Centrum Łukasiewicz zaprezentował możliwości Sieci Badawczej Łukasiewicz.
więcej >