Aktualności

Udział eksperta ITB w szkoleniu realizowanym przez Ministerstwo Środowiska w zakresie konstrukcji drewnianych w budownictwie mieszkaniowym
Instytut Techniki Budowlanej podpisał ze Stowarzyszeniem Energooszczędne Domy Gotowe umowę o współpracy dotyczącą udziału eksperta dr. inż. Pawła Sulika w cyklu szkoleń z zakresu konstrukcji drewnianych w budownictwie mieszkaniowym realizowanych przez Ministerstwo Środowiska w ramach edukacyjnego komponentu projektu strategicznego Budownictwo drewniane.
więcej >
Nagroda im. Harrego C. Bigglestone'a dla dr. inż. Wojciecha Węgrzyńskiego
W San Antonio, USA, odbyła się gala "NFPA Stars at the Night Awards Dinner" w trakcie której dr inż. Wojciech Węgrzyński odebrał prestiżową nagrodę im. Harrego C. Bigglestone'a za najlepszy artykuł w czasopiśmie naukowym Fire Technology w 2018 r.
więcej >
Nowości wydawnicze ITB
Ukazały się nowe publikacje ITB z serii Warunki Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych:
- "Lekka obudowa z płyt warstwowych"
- "Posadzki z wykładzin z polichlorku winylu i wykładzin włókienniczych"
więcej >
Pierwsze posiedzenie Rady Głównej Instytutów Badawczych X kadencji
27 czerwca 2019 r. w Warszawie odbyło się pierwsze posiedzenie nowej Rady Głównej Instytutów Badawczych.
więcej >
VIII spotkanie Grupy roboczej ds. standaryzacji i certyfikacji
24 czerwca 2019 r. w Instytucie Techniki Budowlanej w Warszawie, ul. Ksawerów 21, odbyło się ósme spotkanie Grupy roboczej ds. standaryzacji i certyfikacji, zaplanowane w ramach Projektu Sektorowej Rady ds. Kompetencji w Budownictwie.
więcej >
Posiedzenie Grupy Roboczej ds. Finansów EOTA
W dniu 18 czerwca 2019 r. w Instytucie Techniki Budowlanej odbyło się posiedzenie Grupy Roboczej ds. Finansów (FWG)
Europejskiej Organizacji ds. Oceny Technicznej (EOTA, www.eota.eu).
więcej >
ITB Patronem Honorowym III Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Technicznej "Problemy Inżynierii Bezpieczeństwa Obiektów Antropogenicznych"
Instytut Techniki Budowlanej został Patronem Honorowym III Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Technicznej "Problemy Inżynierii Bezpieczeństwa Obiektów Antropogenicznych", która odbędzie się w dn. 19-20 września 2019 r. w Warszawie. Organizatorem Konferencji jest Oddział Warszawski Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich.
więcej >
Porozumienie ws. współpracy naukowej przy organizacji sympozjum "WMCAUS"
Instytut Techniki Budowlanej podpisał porozumienie w sprawie współpracy naukowej przy organizacji "4th World Multidisciplinary Civil Engineering - Architecture - Urban Planning Symposium (WMCAUS)",
które odbędzie się w dn. 17-21 czerwca 2019 r. w Pradze w Czechach.
więcej >
NOWOŚCI WYDAWNICZE ITB
Ukazały się nowe publikacje ITB:
- Lesław Brunarski "Podstawy reologii konstrukcji z betonu" z serii Prace Naukowe. Monografie.
- "Projektowanie konstrukcji z betonu z uwagi na warunki pożarowe według Eurokodu 2". Seria: Projektowanie według Eurokodów.
więcej >
VI Międzynarodowa Konferencja ETICS
W dniach 9-10 maja 2019 r. w Ożarowie Mazowieckim odbyła się VI Międzynarodowa Konferencja ETICS organizowana przez Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń.
więcej >