Aktualności

Plan dla Pracy i Rozwoju
Plan dla Pracy i Rozwoju to sprawdzone rozwiązania, ułatwienia oraz nowe możliwości dla biznesu. Dlatego – bez względu na to, jakie są potrzeby Twojej firmy – możesz liczyć na konkretne wsparcie.
Plan zawiera działania w trzech obszarach: bezpośrednia pomoc, nowy kierunek i impuls rozwojowy. Każdy z nich odpowiada innym potrzebom.
więcej >
Konferencja prasowa - szczepienia w zakładach pracy
W środę 21 kwietnia 2021 r. o godz. 13.30 odbyła się konferencja Wicepremiera i ministra rozwoju, pracy i technologii Jarosława Gowina nt. szczepień w zakładach pracy. Konferencja była transmitowana na FB Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii.
więcej >
Patronat ITB nad konferencją "Projektowanie i badanie konstrukcji szklanych"
Instytut Techniki Budowlanej został Patronem Merytorycznym Konferencji Technicznej "Projektowanie i badanie konstrukcji szklanych", która odbędzie się w formie webinarium w dniach 28-29 kwietnia 2021 roku. Organizatorem Konferencji jest Redakcja miesięcznika Świat Szkła.
więcej >
Spotkanie Kierownictwa Centrum Łukasiewicz z załogą ITB
14 kwietnia odbyło się spotkanie Kierownictwa Centrum Łukasiewicz z pracownikami Instytutu. Pan Piotr Dardziński, Prezes Centrum Łukasiewicz zaprezentował możliwości Sieci Badawczej Łukasiewicz.
więcej >
Artur Piekarczuk członkiem Grupy Problemowej Sekcji Konstrukcji Metalowych Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej PAN
Dr hab. inż. Artur Piekarczuk, prof. ITB - ekspert Zakładu Konstrukcji Budowlanych, Geotechniki i Betonu ITB został członkiem Grupy Problemowej Sekcji Konstrukcji Metalowych Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej Polskiej Akademii Nauk.
więcej >
Rusza Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań
W dniu 1 kwietnia 2021 r. rusza Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Zachęcamy do udziału w NSP 2021 przez Internet na stronie spis.gov.pl.
więcej >
Monografia Wojciecha Węgrzyńskiego w otwartym dostępie
W Wydawnictwach Instytutu Techniki Budowlanej ukazała się w otwartym dostępie (Open Access) monografia prof. Wojciecha Węgrzyńskiego pt. Wpływ układu przegród w budynku na przepływ dymu w warunkach pożaru.

Pozycja dostępna jest na stronie Biblioteki ITB w Bazie Wydawnictw ITB.
więcej >
Tomasz Godlewski członkiem zespołu roboczego Sekcji Geotechnika i Infrastruktura Podziemna KILiW PAN
Dr hab. inż. Tomasz Godlewski, prof. ITB - ekspert Zakładu Konstrukcji Budowlanych, Geotechniki i Betonu ITB został członkiem zespołu roboczego Sekcji Geotechnika i Infrastruktura Podziemna Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej Polskiej Akademii Nauk.
więcej >
"LAURY BUILDERA 2020" dla dra inż. Pawła Sulika
Dr inż. Paweł Sulik z Zakładu Badań Ogniowych Instytutu Techniki Budowlanej został uhonorowany nagrodą "LAURY BUILDERA 2020".
LAURY BUILDERA to wyróżnienie przyznawane przez Redakcję i Radę Naukową miesięcznika „Builder” osobom, firmom i instytucjom, których działalność i świadczone usługi wspierają rozwój branży budowlanej i działających w niej firm.
Serdecznie gratulujemy!
więcej >
XIII spotkanie Grupy roboczej ds. standaryzacji i certyfikacji
W dniu 2 marca 2021 r. odbyło się XIII spotkanie Grupy roboczej ds. standaryzacji i certyfikacji, w ramach projektu : Sektorowa Rada ds. Kompetencji w Budownictwie, prowadzone w formie zdalnej.
więcej >