Aktualności

NOWOŚCI WYDAWNICZE ITB
Ukazały się następujące nowe publikacje:
- Runkiewicz Leonard "Wzmacnianie konstrukcji żelbetowych". Seria: Instrukcje, Wytyczne, Poradniki
- "Naprawy konstrukcji żelbetowych przy użyciu kompozytów z żywic syntetycznych". Seria: Warunki Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych
- "Okładziny i posadzki z płytek ceramicznych". Seria: Warunki Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych
- "Powłoki malarskie zewnętrzne i wewnętrzne". Seria: Warunki Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych

więcej >
Trzej Profesorowie z ITB uhonorowani Medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości
16 kwietnia 2019 r. minister Jerzy Kwieciński wręczył medale 100-lecia Odzyskania Niepodległości nadane przez Prezesa Rady Ministrów trzem profesorom z Instytutu Techniki Budowlanej:
- prof. dr. hab. inż. Lesławowi Brunarskiemu,
- prof. dr. hab. inż. Lechowi Czarneckiemu,
- prof. dr. hab. inż. Leonardowi Runkiewiczowi.
Medal Stulecia Odzyskania Niepodległości jest dowodem wdzięczności i wyrazem szacunku dla osób, które szczególnie zasłużyły się dla państwa i społeczeństwa.

Serdecznie gratulujemy!
więcej >
V Ogólnopolska Konferencja Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego „Problemy techniczno-prawne utrzymania obiektów budowlanych”
W dniach 11-12 kwietnia 2019 r. w Warszawie odbyła się V Ogólnopolska Konferencja Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego „Problemy techniczno-prawne utrzymania obiektów budowlanych”. Temat przewodni: Przebudowa istniejących obiektów budowlanych a projektowanie uniwersalne.
więcej >
Seminarium szkoleniowe "Okna i drzwi – aktualne zasady oceny i wprowadzania do obrotu"
Instytut Techniki Budowlanej zaprasza do udziału w seminarium szkoleniowym pt. "Okna i drzwi – aktualne zasady oceny i wprowadzania do obrotu", które odbędzie się w ITB 15 maja 2019 r.
więcej >
Posiedzenie EOTA w ITB
W dniach 2-3 kwietnia 2019 r. w Instytucie Techniki Budowlanej odbyło się posiedzenie Zespołu Ekspertów ds. zarządzania problemami technicznymi (PT1) Europejskiej Organizacji ds. Oceny Technicznej (EOTA, www.eota.eu).

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele następujących Jednostek Oceny Technicznej: DIBt (Niemcy), ETA-DK (Dania), ITeC (Hiszpania), ITC-STC (Włochy), OiB (Austria), UBAtc (Belgia), a także Sekretarz Generalny EOTA.

Instytut reprezentowała mgr inż. Anna Panek, Zastępca Dyrektora ds. Oceny Technicznej i Harmonizacji Europejskiej.

więcej >
Dr inż. Wojciech Węgrzyński laureatem Nagrody im. Harry’ego C. Bigglestone’a
16 czerwca 2019 r., podczas National Fire Protection Association Conference & Expo w San Antonio w USA, dr inż. Wojciech Węgrzyński, zastępca kierownika Zakładu Badań Ogniowych ITB odbierze Nagrodę im. Harry’ego C. Bigglestone’a za artykuł pt. „Wind and Fire Coupled Modelling (parts I and II)”.
Serdecznie gratulujemy!
więcej >
Szkolenie ITB - ZNAK BUDOWLANY DLA WYROBÓW DO WENTYLACJI I KLIMATYZACJI BUDYNKÓW
Instytut Techniki Budowlanej zaprasza do udziału w seminarium szkoleniowym pt. "Znak budowlany dla wyrobów do wentylacji i klimatyzacji budynków", które odbędzie się w ITB 15 kwietnia 2019 r.
więcej >
DIAGNOSTYKA BUDYNKÓW WIELKOPŁYTOWYCH - seminarium szkoleniowe ITB
W dniu 25 marca odbyło się seminarium szkoleniowe pt. "Diagnostyka budynków wielkopłytowych". Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w szkoleniu.
więcej >
ITB Patronem Merytorycznym Konferencji Technicznej "Komfort i bezpieczeństwo w budynkach wszystkich użytkowników i mieszkańców"
Instytut Techniki Budowlanej został Patronem Merytorycznym Konferencji Technicznej "Komfort i bezpieczeństwo w budynkach wszystkich użytkowników i mieszkańców", która odbędzie się w dn. 9-10 kwietnia 2019 r. w Warszawie.
więcej >
ITB na 26. Inżynierskich Targach Pracy
więcej >