Wydarzenia

Udział eksperta ITB w szkoleniu realizowanym przez Ministerstwo Środowiska w zakresie konstrukcji drewnianych w budownictwie mieszkaniowym
Instytut Techniki Budowlanej podpisał ze Stowarzyszeniem Energooszczędne Domy Gotowe umowę o współpracy dotyczącą udziału eksperta dr. inż. Pawła Sulika w cyklu szkoleń z zakresu konstrukcji drewnianych w budownictwie mieszkaniowym realizowanych przez Ministerstwo Środowiska w ramach edukacyjnego komponentu projektu strategicznego Budownictwo drewniane.
więcej >
Posiedzenie Grupy Roboczej ds. Finansów EOTA
W dniu 18 czerwca 2019 r. w Instytucie Techniki Budowlanej odbyło się posiedzenie Grupy Roboczej ds. Finansów (FWG)
Europejskiej Organizacji ds. Oceny Technicznej (EOTA, www.eota.eu).
więcej >
ITB Patronem Honorowym III Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Technicznej "Problemy Inżynierii Bezpieczeństwa Obiektów Antropogenicznych"
Instytut Techniki Budowlanej został Patronem Honorowym III Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Technicznej "Problemy Inżynierii Bezpieczeństwa Obiektów Antropogenicznych", która odbędzie się w dn. 19-20 września 2019 r. w Warszawie. Organizatorem Konferencji jest Oddział Warszawski Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich.
więcej >
Porozumienie ws. współpracy naukowej przy organizacji sympozjum "WMCAUS"
Instytut Techniki Budowlanej podpisał porozumienie w sprawie współpracy naukowej przy organizacji "4th World Multidisciplinary Civil Engineering - Architecture - Urban Planning Symposium (WMCAUS)",
które odbędzie się w dn. 17-21 czerwca 2019 r. w Pradze w Czechach.
więcej >
VI Międzynarodowa Konferencja ETICS
W dniach 9-10 maja 2019 r. w Ożarowie Mazowieckim odbyła się VI Międzynarodowa Konferencja ETICS organizowana przez Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń.
więcej >
Seminarium szkoleniowe "Okna i drzwi – aktualne zasady oceny i wprowadzania do obrotu"
Instytut Techniki Budowlanej zaprasza do udziału w seminarium szkoleniowym pt. "Okna i drzwi – aktualne zasady oceny i wprowadzania do obrotu", które odbędzie się w ITB 15 maja 2019 r.
więcej >
V Ogólnopolska Konferencja Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego „Problemy techniczno-prawne utrzymania obiektów budowlanych”
W dniach 11-12 kwietnia 2019 r. w Warszawie odbyła się V Ogólnopolska Konferencja Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego „Problemy techniczno-prawne utrzymania obiektów budowlanych”. Temat przewodni: Przebudowa istniejących obiektów budowlanych a projektowanie uniwersalne.
więcej >
Posiedzenie EOTA w ITB
W dniach 2-3 kwietnia 2019 r. w Instytucie Techniki Budowlanej odbyło się posiedzenie Zespołu Ekspertów ds. zarządzania problemami technicznymi (PT1) Europejskiej Organizacji ds. Oceny Technicznej (EOTA, www.eota.eu).

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele następujących Jednostek Oceny Technicznej: DIBt (Niemcy), ETA-DK (Dania), ITeC (Hiszpania), ITC-STC (Włochy), OiB (Austria), UBAtc (Belgia), a także Sekretarz Generalny EOTA.

Instytut reprezentowała mgr inż. Anna Panek, Zastępca Dyrektora ds. Oceny Technicznej i Harmonizacji Europejskiej.

więcej >
ITB Patronem Merytorycznym Konferencji Technicznej "Komfort i bezpieczeństwo w budynkach wszystkich użytkowników i mieszkańców"
Instytut Techniki Budowlanej został Patronem Merytorycznym Konferencji Technicznej "Komfort i bezpieczeństwo w budynkach wszystkich użytkowników i mieszkańców", która odbyła się w dn. 9-10 kwietnia 2019 r. w Warszawie.
więcej >
ITB na 26. Inżynierskich Targach Pracy
Instytut Techniki Budowlanej został wystawcą 26. edycji Inżynierskich Targów Pracy zorganizowanych przez Stowarzyszenie Studentów BEST Warsaw na Politechnice Warszawskiej w dniu 13 marca br.
więcej >