Wydarzenia

Udział ITB w targach BUDMA 2019
W dniach 12-15 lutego 2019 r. w Poznaniu odbędą się Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA, podczas których Instytut Techniki Budowlanej zaprezentuje na stoisku swoją ofertę.
więcej >
Udział ITB w targach BAU 2019
Podczas Międzynarodowych targów architektury, materiałów i systemów Budowlanych BAU, które odbyły się w Monachium w dniach 14-19 stycznia 2019 roku Instytut Techniki Budowlanej wystąpił z prezentacją oferty w ramach polskiego stoiska (hala C4 stoisko 120B).
więcej >
Seminarium „Wybrane problemy wzmocnień i zabezpieczeń konstrukcji żelbetowych”
Instytut Techniki Budowlanej oraz firma SIKA Poland Sp. z o.o. zorganizowały seminarium pt. „WYBRANE PROBLEMY WZMOCNIEŃ I ZABEZPIECZEŃ KONSTRUKCJI ŻELBETOWYCH” w dniu 18 stycznia 2019 r. w siedzibie Instytutu w Warszawie.
więcej >
50-lecie powstania Oddziału Instytutu Techniki Budowlanej na Śląsku
Miło nam poinformować, że 1 października 2018 r. minęła 50. rocznica powstania Oddziału Instytutu Techniki Budowlanej na Śląsku. Powołany został w Gliwicach jako placówka badawcza zajmująca się pracami naukowo-technicznymi z zakresu budownictwa na terenach górniczych.
więcej >
ITB Patronem Merytorycznym Konferencji Technicznej "Optymalizacja właściwości fasad przeszklonych budynków"
Instytut Techniki Budowlanej został Patronem Merytorycznym Konferencji Technicznej "Optymalizacja właściwości fasad przeszklonych budynków", która odbywa się w dniach 10-11 grudnia 2018 r. w Centrum Konferencyjnym MRÓWKA w Warszawie. Organizatorem wydarzenia jest "Świat Szkła".
więcej >
Bezpłatne seminarium "OCENA ROZKŁADU TEMPERATURY W PIONOWYCH ELEMENTACH STALOWYCH PODDANYCH ODDZIAŁYWANIU POŻARU LOKALNEGO - WALORYZACJA (LOCAFIplus)"
W dniu 27 listopada br. odbyło się seminarium "OCENA ROZKŁADU TEMPERATURY W PIONOWYCH ELEMENTACH STALOWYCH PODDANYCH ODDZIAŁYWANIU POŻARU LOKALNEGO - WALORYZACJA (LOCAFIplus)" organizowane w ramach Funduszu Badawczego Węgla i Stali.
więcej >
Szkolenie pt. „Wymagania w zakresie ochrony przed hałasem w budownictwie mieszkaniowym - klasyfikacja akustyczna obiektów mieszkalnych”
W dniu 4.12.2018 r. odbyło się w ITB szkolenie pt. „Wymagania w zakresie ochrony przed hałasem w budownictwie mieszkaniowym - klasyfikacja akustyczna obiektów mieszkalnych”.
więcej >
VIII Konferencja Naukowo-Techniczna MATBUD’2018 - problemy materiałowe w inżynierii lądowej
W dniach 25 – 27 czerwca 2018 w Krakowie odbyła się konferencja MATBUD’2018 - 8th Scientific-Technical Conference on Material Problems in Civil Engineering. To cykliczne wydarzenie organizowane jest od 1996 roku przez Katedrę Inżynierii Materiałów Budowlanych Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej.
więcej >
ITB Patronem Honorowym Konferencji MIŚ
Instytut Techniki Budowlanej został Patronem Honorowym II Ogólnopolskiej Konferencji Młodzi dla Inżynierii Środowiska, która odbyła się w dn. 17-18 maja br. na Politechnice Warszawskiej.
Organizatorem wydarzenia był Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej.

więcej >
Digitalizacja, globalizacja i harmonizacja przepisów - to wyzwania czy szanse dla branży?
W dniu 12 kwietnia 2018 r. w Warszawie odbyła się XXXII Konferencja Techniczna pt. "Digitalizacja, globalizacja i harmonizacja przepisów - to wyzwania czy szanse dla branży?". Instytut Techniki Budowlanej przygotował wykłady poświęcone następującym tematom:
- Aspekty wytrzymałości ścian działowych,
- Wytyczne do projektowania całoszklanych ścian działowych,
- Izolacyjność akustyczna przeszklonych ścian działowych.
więcej >
1 2