Wydarzenia

Seminarium z udziałem ekspertów z Imperial College London
19 listopada br. w siedzibie Instytutu Techniki Budowlanej zorganizowano seminarium pt. "Turning chaos into order - the use of scientific programming and big-data in civil-engineering science" na temat wykorzystywania zbiorów danych i ich przetwarzania na potrzeby publikacji naukowych, w trakcie którego wygłoszono m.in. następujące prezentacje:
Matthew Boner, Imperial College London: "How we created KRESNIK - a top-down data-driven approach to understanding the fire performance of building facades",
Wojciech Węgrzyński, ITB: " Simple ideas for stunning figures. How to improve the quality of papers by turning boring data into beautiful plots".
więcej >
Udział ITB w targach BUDMA 2020
W dniach 4-7 lutego 2020 r. w Poznaniu odbędą się Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA, podczas których Instytut Techniki Budowlanej zaprezentuje na stoisku swoją ofertę.
więcej >
Patronat ITB nad konferencją "Szkło budowlane. Nowe przepisy, technologie i organizacja produkcji"
Instytut Techniki Budowlanej został Patronem Konferencji Technicznej "Szkło budowlane. Nowe przepisy, technologie i organizacja produkcji", która odbędzie się w dn. 9 grudnia 2019 r. w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie.
więcej >
Konferencja Naukowo-Techniczna EKOLOGIA A BUDOWNICTWO
W dniach 10-12.10.2019 r. w Bielsku-Białej odbyła się XXIV Ogólnopolska Interdyscyplinarna Konferencja Naukowo-Techniczna EKOLOGIA A BUDOWNICTWO.
więcej >
Polityka antykorupcyjna ITB
Dyrektor Instytutu Techniki Budowlanej wprowadził w Instytucie Politykę antykorupcyjną ITB oraz procedurę Zarządzania działaniami antykorupcyjnymi.
Celem Polityki antykorupcyjnej ITB jest minimalizacja ryzyka wystąpienia działania korupcyjnego, które może pojawić się w określonych obszarach i realizowanych procesach.
więcej >
Instytut Techniki Budowlanej współorganizatorem Dnia Budowlanych w 2019 r.
Centralne Obchody Dnia Budowlanych odbyły się w dniu 26 września 2019 r. w Airport Hotel Okęcie w Warszawie, ul. Komitetu Obrony Robotników 24.
więcej >
ITB patronem targów WARSAW BUILD
W dniach 3-6 października 2019 r. odbyła się w nadarzyńskim Ptak Warsaw Expo pod Warszawą pierwsza edycja Międzynarodowych Targów Budowlanych i Materiałów Wykończeniowych Warsaw Build.

Podczas spotkania dr inż. Sebastiana Walla wygłosił prezentację nt. „Ocena innowacyjnych wyrobów budowlanych”.
więcej >
ITB Patronem Honorowym III Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Technicznej "Problemy Inżynierii Bezpieczeństwa Obiektów Antropogenicznych"
Instytut Techniki Budowlanej został Patronem Honorowym III Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Technicznej "Problemy Inżynierii Bezpieczeństwa Obiektów Antropogenicznych", która odbyła się w dn. 19-20 września 2019 r. w Warszawie. Organizatorem Konferencji był Oddział Warszawski Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich.
więcej >
65. Konferencja Naukowa KRYNICA 2019
W dniach 15-20 września 2019 r. w Krynicy Zdroju odbyła się 65. Konferencja Naukowa KRYNICA 2019. Część problemowa: "Cyfryzacja w budownictwie i architekturze".
Organizatorami tegorocznej konferencji byli: Komitet Inżynierii Lądowej i Wodnej Polskiej Akademii Nauk, Komitet Nauki Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa, Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej.
więcej >
ITB Patronem Merytorycznym IV Międzynarodowego Forum Stolarki
Instytut Techniki Budowlanej został Patronem Merytorycznym IV Międzynarodowego Forum Stolarki, które odbyło się w dniach 3-4 września 2019 r. w Hotelu Panorama w Mszczonowie.
więcej >