Struktura betonowa - ilustracja dekoracyjna

Aktualności

Bądź na bieżąco z działaniami ITB

Wydarzenia

ITB organizuje wydarzenia dla branży budowlanej i naukowców. Zapraszamy!
09.04.2024

ITB na spotkaniu partnerów projektu FoCA w Turcji

W marcu odbyło się spotkanie grupy partnerów projektu FoCA – Free of Carbon Architecture, podczas którego uczestnicy omawiali zagadnienia związane z tworzeniem platformy #FoCA, umożliwiającej porównywanie śladów środowiskowych wyrobów budowlanych.

Talent Days Tagi - logo
28.03.2024

ITB na targach Talent Days

Instytut Techniki Budowlanej był jednym z wystawców podczas Talent Days - targów pracy, które odbyły się 4 kwietnia na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Owalna konstrukcja z betonu - ilustracja dekoracyjna
25.03.2024

Zapraszamy na kurs "Technologia i projektowanie betonu"

Zapraszamy do udziału w kursie "Technologia i projektowanie betonu" w terminie 08-12 kwietnia 2024 r.
Ostatnie wolne miejsca!

19.03.2024

XV edycja konferencji "Infrastruktura Polska i Budownictwo"

Instytut Techniki Budowlanej objął patronatem honorowym XV edycję konferencji "Infrastruktura Polska i Budownictwo", która odbywa się 19 marca br. w Warszawie. Wydarzenie zostało objęte również patronatem honorowym Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwa Infrastruktury, Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Urzędu Zamówień Publicznych.

LABS expo- logo wystawy
14.03.2024

ITB na targach LABS EXPO

Instytut Techniki Budowlanej będzie wystawcą na kolejnej edycji Targów Wyposażenia i Technologii Laboratoryjnych LABS EXPO, które odbędą się w dniach 19-20 marca 2024 w Poznaniu (Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 14). Zapraszamy serdecznie na stoisko ITB - B18.

Stoisko ITB E4.09b na Międzynarodowych Targach Techniki Grzewczej, Wentylacji i Klimatyzacji
19.02.2024

ITB na targach HVAC EXPO

Instytut Techniki Budowlanej był wystawcą na kolejnej edycji Międzynarodowych Targów Techniki Grzewczej, Wentylacji i Klimatyzacji, która odbyła się w dniach 27-29 lutego 2024 r. w Centrum Targowym PTAK WARSAW EXPO w Nadarzynie.

Osiągnięcia

ogień - grafika
15.02.2024

Artykuł dra hab. inż. Wojciecha Węgrzyńskiego prof. instytutu w Top 10

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Visual Fire Power: An Algorithm for Measuring Heat Release Rate of Visible Flames in Camera Footage, with Applications in Facade Fire Experiments' autorstwa dra Matthewa Bonnera (Imperial College London), dra hab. inż. Wojciecha Węgrzyńskiego prof. instytutu (Instytut Techniki Budowlanej) i prof. Guillermo Reina (Imperial College London), który został wyróżniony jako jedna z dziesięciu najczęściej pobieranych publikacji w ubiegłym roku w czasopiśmie "Fire Technology".

Anna Panek
15.01.2024

Mgr inż. Anna Panek Przewodniczącą EOTA PT1

W grudniu 2023 r. mgr inż. Anna Panek, Zastępca Dyrektora ITB ds. Oceny Technicznej i Harmonizacji Europejskiej została wybrana przez Radę Techniczną EOTA na Przewodniczącą EOTA PT1.

Laureat dr Marcin Witowski podczas Ceremonii Wręczania Nagród na wystawie IWIS 2023
12.12.2023

ITB na Międzynarodowej Warszawskiej Wystawie Wynalazków

Wynalazki dra Marcina Witowskiego z Zakładu Konstrukcji Budowlanych, Geotechniki i Betonu Instytutu Techniki Budowlanej nagrodzone złotym i brązowym medalem podczas XVII edycji Międzynarodowej Warszawskiej Wystawy Wynalazków IWIS 2023.

Profesor Lech Czarnecki
04.12.2023

Profesor Lech Czarnecki ponownie w składzie Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej PAN – kadencja 2024 - 2028

Profesor Lech Czarnecki, Sekretarz Naukowy Instytutu Techniki Budowlanej, został po raz kolejny wybrany w skład Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej Polskiej Akademii Nauk.

Pascal 2023 - grafika z dyplomem
03.11.2023

Nagroda PASCAL 2023 dla ekspertów ITB

Projekt wentylacji i klimatyzacji zespołu pracowników Instytutu Techniki Budowlanej pod kierownictwem dra hab. inż. Wojciecha Węgrzyńskiego otrzymał nagrodę PASCAL 2023 za najlepszy projekt wentylacji w Polsce.

Profesor Lech Czarnecki
11.10.2023

Profesor Lech Czarnecki ponownie na Liście TOP 2% Wpływowych Naukowców

Profesor Lech Czarnecki, Sekretarz Naukowy Instytutu Techniki Budowlanej, po raz kolejny na liście najczęściej cytowanych naukowców, opracowanej przez analityków z Uniwersytetu Stanforda i opublikowanej przez wydawnictwo Elsevier.

Komunikaty

Badanie w Laboratorium Badań Ogniowych
18.11.2022

Badanie fasady w dużej skali

Instytut Techniki Budowlanej przeprowadził kolejne badanie fasady w dużej skali, zgodnie z wytycznymi z dnia 18 listopada 2022 r. (rewizja 6) zawartymi w projekcie nowego europejskiego podejścia do oceny parametrów pożarowych fasad.
Badanie na próbce elewacji wentylowanej w formie narożnika o wysokości >8 m i ramionach >3.5x1.8 m potwierdziło kompetencje techniczne ITB w zakresie prowadzenia tego typu badań.

27.03.2024

Badania powykonawcze nawierzchni sportowych w ramach programu "Sportowa Polska"

Badania powykonawcze nawierzchni sportowych w obiektach realizowanych w ramach programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej SPORTOWA POLSKA.

Profesor Artur Piekarczuk podczas prezentacji możliwości wykorzystania technik obrazowania 3D
26.03.2024

Artykuł "Nowoczesne technologie w służbie digitalizacji zbiorów i profilaktyki muzealnej"

W najnowszym wydaniu kwartalnika "Kronika Miasta Poznania" poświęconemu tematyce rzeźbiarzy i malarzy oraz obrazowi życia artystycznego Poznania ukaże się artykuł "Nowoczesne technologie w służbie digitalizacji zbiorów i profilaktyki muzealnej" współautorstwa pracowników ITB.

26.03.2024

Dołącz do katalogu promującego polski sektor budowlany

Jeśli działasz w branży budowlanej, a Twoja firma jest zarejestrowana w Polsce, masz szansę bezpłatnie promować swój biznes poprzez zamieszczenie profilu firmy w wydawanym w formie e-booka katalogu promującym polski sektor budowlany, którego wydawcą będzie Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), w ramach projektu "Umiędzynarodowienie MŚP – BRAND HUB".

rura impedancyjna
12.03.2024

Nowość w Zakładzie Fizyki Cieplnej, Akustyki i Środowiska ITB: Rura Impedancyjna

Miło nam poinformować, że nasza oferta badawcza została wzbogacona o urządzenie – rurę impedancyjną, dedykowaną do precyzyjnych pomiarów pochłaniania dźwięku oraz izolacyjności akustycznej materiałów budowlanych w postaci małych próbek badawczych. Badanie jest zgodne z normami ISO 10534-2 oraz ASTM E2611.

Zdjęcie wiezowca
27.02.2024

ITB członkiem organizacji CTBUH

Miło nam poinformować, że na początku lutego 2024 r. Instytut Techniki Budowlanej został członkiem Council on Tall Buildings and Urban Habitat. CTBUH to wiodąca na świecie organizacja non-profit, która łączy zainteresowanych przyszłością rozwoju miast.